w

Na Kubie opracowano szczepionkę na raka. Wyleczonych zostało już ponad 4000 osób!

Dla wielu lekarzy, zarobek jest znacznie ważniejszy od zdrowia pacjentów. Niestety, zdarzają się również przypadki, w których człowiek pełni rolę marionetki w walce o pieniądze. Jak się okazuje, prawdą jest także to, że wielu onkologów wystawia fałszywe diagnozy wyłącznie po to, by czerpać dodatkowe zyski z leczenia pacjentów kosztowną chemioterapią.

Lekarze nie są jednak jedynymi osobami, które oszukują innych, ponieważ do tego grona ludzi należą także chirurdzy, specjaliści zajmujący się rakiem piersi oraz osoby obsługujące mammografy. Na szczęście lekarze z Kuby dbają o swoich pacjentów. To właśnie oni odkryli bowiem szczepionkę, dzięki której do zdrowia wróciło ponad 4000 pacjentów. Równie imponującym jest fakt, że dzięki niej wyleczeni zostali ludzie z bardzo zaawansowanym stadium nowotworu.

 

szczepionka

 

Szczepionka nie wywołała u nich także żadnych skutków ubocznych, jakie mogą wystąpić w przypadku chemioterapii. Sposób jej działania jest bardzo prosty, bowiem atakuje ona białka, które są odpowiedzialne za rozwój komórek nowotworu, dzięki czemu zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby. Szczepionka nie przeszła jeszcze wielu testów i badań, ale dzięki swojej skuteczności została już wysłana do wielu różnych krajów.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik