w

Na lekcji przyrody pani rozmawiała z dziećmi o żywiołach…

Dzieci mają ogromną wyobraźnię – to z pewnością wie każdy, kto spędził z nimi choćby kilka minut. Mimo to potrafią patrzeć na świat w bardzo prosty sposób, nie doszukując się nigdy dwuznaczności, przez co często doprowadzają do sytuacji, które mogą wprowadzić dorosłych w niemałe zakłopotanie i niezręczność.

Dzieci, poza swoją barwną wyobraźnią posiadają pewną tajną zdolność – bardzo szybko uczą się wszystkiego, nawet tego, co nie do końca powinny. Szczególnie szybko łapią wszystko, co podpatrzą u dorosłych w ich otoczeniu. Często więc, niczego nieświadome, mogą powtarzać żarty opowiedziane przez dorosłych w niekoniecznie żartobliwy sposób, traktując je za pewnik. Tak tez było w przypadku małego chłopca, którego historia została przedstawiona na poniższym materiale.

 

 

Nie można dziwić się reakcji pani nauczycielki, która z pewnością nie spodziewała się takiej odpowiedzi od chłopca. Mimo to należy jednak docenić spryt i bystrość chłopca, z którymi to umiejętnościami z pewnością nie raz poradzi sobie w życiu.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik