w

Na tej zagadce poległo wielu kierowców. Wszystko rozchodzi się o pierwszeństwo.

Większość osób przynajmniej raz w swoim życiu próbowała swoich sił w egzaminie ze znajomości ruchu drogowego – czy to podczas kursu na prawo jazdy, czy nawet w młodości, starając się o kartę rowerową. Nawet jeśli jest osoba, która ma niewiele styczności z tymi przepisami, to i tak warto jest je znać, nawet jako osoba poruszająca się pieszo, gdyż dotyczy to naszego bezpieczeństwa na drodze.

Dziś w większości szkół organizowane są zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w trakcie których już najmłodsi poznają podstawowe zasady poruszania się po drogach. To właśnie tam młodzi obywatele uczą się rozpoznawania znaków drogowych i stosowania ich w praktyce. Jest to bardzo przydatna umiejętność, a jeśli opanujemy ją już w młodym wieku, łatwiej będzie starać się o prawo jazdy po osiągnięciu pełnoletności. Okazuje się jednak, że mimo tego zdarzają się osoby, które nie potrafią w prawidłowy sposób interpretować oznakowania znajdującego się na drogach.

 

 

Co ciekawe, takie problemy mają nawet doświadczeni kierowcy, którzy w większości jeżdżą „na pamięć”, wykorzystując nabyte doświadczenie i wprawę. Okazuje się jednak, że mimo takiego doświadczenia często osoby te mają problem by odpowiedzieć na proste pytania dotyczące teorii poruszania się po drogach, a w tym przypadku pytania dotyczącego pierwszeństwa na skrzyżowaniu.

Kliknij przycisk Następna strona poniżej, aby przejść do zagdaki!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik