w

Najgorsze kary z całego świata, jakie musza ponieść niewierne kobiety.

Konsekwencje zdrady swojego partnera lub partnerki niekiedy mogą być naprawdę makabryczne. W wielu krajach to najczęściej kobiety są karane za zdradę. W niektórych częściach świata są traktowani surowiej niż mężczyźni, którym takie przewinienia mogą ujść na sucho.

Oto 10 najokrutniejszych kar w historii dla niewiernych kobiet. Niektóre z nich nadal obowiązują.

1. Samosąd
Rząd Indii przewidział, że w sytuacji zdrady, mieszkańcy wsi mogą dokonywać samosądów. Niestety, ludność wiejska nadal praktykuje swoje zwyczaje mimo zakazu władz. Kobieta, która zdradziła jest oddawana wtedy 10 mężczyzną, którzy wykorzystują ją seksualnie.

2. Biczowanie
W krajach arabskich, kobietę niewierną swojemu partnerowi czeka wymierzenie jej 100 batów.

3. Okaleczanie
W krajach środkowego wschodu, niewierna żona zostaje okaleczana w najwrażliwszych miejscach takich jak brzuch, klatka piersiowa, czy okolice intymne. Po tej czynności, mąż wylewa na rany kobiety żrącą substancję, co niekiedy kończy się jej śmiercią

kobiety

4. Strącenie z góry
W wielu regionach Afryki, niewierna kobieta oraz jej kochanek zostają strąceni z góry. Wysokość, z której zostają zrzuceni jest na tyle duża, by para umarła w skutek uderzenia o skały.

5. Przepołowienie
W przeszłości, w Mongolii mąż, którego zdradziła żona, miał prawo zabić ją poprzez przepołowienie.

6. Klatka
W Tajlandii, kobietę, która zdradziła męża zamykano w klatce o kształcie słonia, po czym przyprowadzano samca, który gotowy był do zapłodnienia samicy. Doprowadzało to do śmierci kobiety.

7. Dźganie nożem
Dawniej, zgodnie z tureckim prawem, mąż i jego rodzina mogli dźgać żonę, która była niewierna, tak długo, aż ta umarła.

8. Ścięcie gilotyną
W Papui-Nowej Gwinei kochanek żony był ścinany, lecz przed śmiercią był zmuszany do zjedzenia palców, które odcięto jego kochance.

9. Picie octu
W Korei, żonę, która zdradziła zmuszano do picia octu, a gdy w wyniku tego kobieta zaczęła pęcznieć, jej mąż bił ją aż ta umarła.

10. Ukamieniowanie
W krajach arabskich, jeśli biczowanie nie było wystarczającą karą, kobieta była częściowo zakopywana, a rodzina wraz z mężem rzucała w nią kamieniami, aż ta umarła.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik