w

Nawet geniusz ma problem, by udzielić prawidłowej odpowiedzi! Kategoria pytania: Europa

Nie ulega wątpliwości, że wielu z nas przynajmniej raz w życiu miało przekonanie o własnej wyższości nad innymi. Może nawet wydawało się nam, że posiedliśmy wszelką mądrość, tylko dlatego że dysponowaliśmy większą wiedzą na dany temat niż osoby, z którymi się porównywaliśmy. Ale co, jeśli okazuje się, że to tylko złudzenie i nasza wiedza nie czyni nas lepszymi od innych? Co się wtedy stanie?

Dzisiaj pragniemy zaprosić was do pewnej zabawy – przygotowaliśmy dla was quiz, ale nie byle jaki! To największy quiz ogólnokształcący, jaki kiedykolwiek powstał. Mimo że pytania na pierwszy rzut oka mogą wydawać się łatwe, ostrzegamy – mogą one skrywać pułapki i pełną liczbę punktów zdobędą tylko ci, którzy nie dali się nabrać na te zmylające zagadki! Warto więc poświęcić chwilę i spróbować swoich sił w różnych dziedzinach wiedzy. Czy jesteście gotowi? Jeśli tak, to rozpoczynamy!

 

Jaki kraj oznaczono na mapie wyżej?
Następne pytanie

 

Bałkany to region geograficzny i kulturowy w Europie Południowo-Wschodniej, który obejmuje wiele krajów, takich jak Albania, Bułgaria, Chorwacja, Grecja, Macedonia Północna, Rumunia, Serbia i wiele innych. Charakteryzuje się różnorodnością etniczną, językową i religijną. Bałkany mają bogatą historię, często burzliwą, z licznymi konfliktami i wpływami różnych imperiów, takich jak osmańskie czy austro-węgierskie. Region ten słynie także z pięknych krajobrazów, takich jak góry, doliny i nadmorskie plaże. Kuchnia bałkańska jest smakowita i różnorodna, z wpływami tureckimi, greckimi, serbskimi i innymi. Bałkany przyciągają turystów swoją historią, kulturą i niepowtarzalnym urokiem.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik