w

Nawet geniusz ma problem, by udzielić prawidłowej odpowiedzi! Kategoria pytania: kraje

Na pewno niejednokrotnie przyszło wam do głowy, że przewyższacie inną osobę w pewnym obszarze. Czasami mamy wrażenie, że posiadamy monopol na wiedzę, a jedynym dowodem na to jest fakt, że znamy nieco więcej na jakiś temat niż ta druga osoba. Ale co się dzieje, gdy okazuje się, że to nie do końca prawda i nasza wiedza nie wyróżnia nas znacząco?

W związku z tym przygotowaliśmy dla was małą zabawę – quiz, składający się z pytań z zakresu ogólnej wiedzy. Dotyka on szerokiej tematyki, co sprawia, że udzielenie 100% poprawnych odpowiedzi może być trudnym wyzwaniem dla wielu z was. Niemniej jednak, zachęcamy was do poświęcenia chwili i sprawdzenia swoich umiejętności w naszej dzisiejszej zabawie. Gwarantujemy, że nie będziecie żałować czasu, który poświęcicie na to zadanie. Zachęcamy także do podzielenia się osiągniętym wynikiem oraz do zaproszenia swoich znajomych, aby przetestowali swoją ogólną wiedzę i sprawdzili, czy faktycznie mogą być określeni mianem geniuszy!

 

Z jakim krajem kojarzy się powyższe zdjęcie?
Następne pytanie

 

Każdy kraj odwołuje się do unikalnych skojarzeń, w zależności od swojej przeszłości, kultury i tradycji. Na przykład, w przypadku Francji, możemy myśleć o wyrafinowaniu, modzie i aromatach, ikonicznych budowlach takich jak Wieża Eiffla czy Katedra Notre-Dame, a także o francuskiej kuchni, która zdobyła sławę na całym świecie. Z drugiej strony, Japonia jest kojarzona z tradycyjną kulturą, taką jak sztuka ikebany czy tańce gejszy, nowoczesnymi technologiami i elektroniką, a także z kulinarnymi smakołykami jak sushi i ramen.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik