w

Niewiele osób jest w stanie rozwiązać tę zagadkę. Wystarczy zgadnąć, czym zajmuje się piąta siostra.

Zagadki są doskonałym sposobem na zmuszenie do wysiłku naszego najważniejszego organu jakim jest mózg. Każdy z nas potrzebuje bowiem niekiedy pewnej stymulacji mózgu, szczególnie po wielu godzinach spędzonych przed ekranem smartfonu czy komputera.

Oto zagadka ciesząca się szczególną popularnością wśród internautów szczególnie przez to, że rozwiązać ją potrafi tylko 1 na 5 osób. Zagadka ta opowiada o pięciu siostrach. Pierwsza z nich czyta książkę, druga przygotowuje posiłek, trzecia gra w szachy a czwarta robi pranie. Aby rozwiązać zagadkę należy odgadnąć, czym zajmuje się piąta z sióstr. Jeżeli rozwiążemy ją, z całą pewnością możemy nazwać się prawdziwymi geniuszami.

Jest sobie pięć sióstr. Wszystkie są zajęte. Ania czyta książkę, Basia gotuje, Kasia gra w szachy, a Marysia robi pranie. Czym zajmuje się piąta siostra?

zagadka1

Odpowiedź:

Wiele osób rozwiązując tę zagadkę odpowiada, że ostatnia z kobiet spisuje treść zagadki. W rzeczywistości, rozwiązanie łamigłówki jest łatwiejsze niż nam się może wydawać, ponieważ piąta z sióstr gra w szachy. Trzecia z pań potrzebuje bowiem przeciwnika.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik