w

Niewiele osób potrafi prawidłowo określić wszystkie rasy psów ze zdjęć! A czy Tobie się uda?

Twierdzisz, ze jesteś miłośnikiem czworonogów, i jesteś w stanie rozróżnić wszystkie rasy psiaków? Zdawać się może, że jamnika, bernardyna czy owczarka niemieckiego niemal każdy jest w stanie rozpoznać, jednak co, jeśli chodzi o inne najpopularniejsze rasy psów na świecie? Warto zatem spróbować sił w naszej zabawie! Ostrzegamy: nie będzie łatwo!

Quiz składa się z pytań dotyczących 30 najpopularniejszych według ogólnodostępnych badań ras psów. Zdajemy sobie sprawę, że może być dość trudno – jedynie niewielki procent osób jest w stanie poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania. Dlatego też przed każdym pytaniem znajdziecie małą podpowiedź, która będzie was naprowadzała na prawidłową odpowiedź. W takim razie nie przedłużajmy i sprawdźmy, czy jesteś mistrzem w rozpoznawaniu ras psów i znasz wszystkie najpopularniejsze z nich!

Zaczynajmy!

 

Ta rasa psów należy do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych.  Jego nazwa nawiązuje do zadań, jakie tej rasy psy wykonywały w myślistwie. Były ponadto wykorzystywane przez rybaków do pracy na kutrach, przy wyciąganiu sieci, a nawet ratowaniu tonących. Szczególnie popularne stały się ze względu na umiejętności łowieckie, które doceniła polująca szlachta

Jaka rasa psa pokazana jest na zdjęciu?

Labrador retriever

Chihuahua

Doberman