w

Oto najstarsza matka na świecie. W wieku 74 lat urodziła bliźnięta.

Gdy kilka lat temu, Omkari Singh urodziła dziecko w tak szokującym wieku, pojawiła się na pierwszych stronach gazet z całego świata. Omkari i jej mąż Charan mieszkają w północnych Indiach. Mają dwie dorosłe córki i pięcioro wnucząt, jednak wciąż chcieli mieć syna, dlatego zdecydowali się na in vitro

Niestety, zapłodnienie in vitro w Indiach jest bardzo kosztowne, dlatego małżeństwo postanowiła zaciągnąć kilka pożyczek oraz sprzedać swój majątek, by zyskać fundusze na zabieg. Gdy udali się do specjalnej placówki, lekarze wyjaśnili, że kobieta ma niewielkie szanse na zajście w ciąże oraz udany poród.

 

matka1

 

Mimo to para nie zrezygnowała, a w krótce ku zdziwieniu lekarzy okazało się, że Omkari jest w ciąży. Kilak miesięcy później, para trafiła do szpitala, gdzie lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie. Na świat przyszły wtedy bliźniaki, chłopiec Akasvani oraz dziewczynka Barsaat.

 

matka2

 

Niestety, Barsaat po kilku latach zmarła, natomiast jej brat rósł na silnego i zdrowego chłopca. Niewiele osób zdecydowałoby się na taki krok, ale Omkari i Charan zapewniają, że nie żałują swojej decyzji.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik