w

Pies, którego 100 lat temu opłakiwały tysiące. Ta historia wzrusza do łez!

Psy są bez wątpienia jednymi z najbardziej ukochanych zwierząt, co sprawia, że zasługują na miano najlepszych przyjaciół człowieka. Jedną z ich najcenniejszych cech jest lojalność, za którą należy się im ogromna pochwała.

W Tokio, przy jednej z najbardziej ruchliwych stacji metra, stoi pomnik psa, który jest uważany przez tamtejsze społeczeństwo za bohatera narodowego. Hachiko, psiak rasy Akita, stał się legendą już 100 lat temu.

pies1

Hachiko urodził się w 1923 roku i został przygarnięty przez profesora Hidesaburo Ueno, którego psiak codziennie odprowadzał i „odbierał” z pociągu. Podczas oczekiwania na właściciela, Hachiko zajmował się zarówno pracownikami stacji, jak i podróżnymi, którzy bardzo szybko stali się jego przyjaciółmi. Jednak pewnego dnia właściciel psa nie powrócił – zmarł podczas pracy.

pies2

Mimo to, Hachiko nie tracił nadziei i przez wiele lat wciąż czekał na swojego przyjaciela. Kiedy w końcu umarł, mieszkańcy okolicy opłakali stratę psa, który stał się symbolem miłości i wierności.

pies3

Jego pamięć została upamiętniona wieloma pomnikami i symbolami w różnych częściach dzielnicy. Hachiko i profesor Ueno zostaną zapamiętani przez Japończyków na zawsze jako przykład prawdziwej miłości i lojalności.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik