w

Podcięła gardło swojej 4-letniej córce. Decyzją sądu nie trafi do więzienia.

Historia ta, która rozegrała się kilka miesięcy temu w jednym z malowniczych miast, poruszyła serca wielu ludzi.

Tam, w spokojnej okolicy, tragiczne wydarzenie wstrząsnęło społecznością. Czteroletnia dziewczynka trafiła do szpitala po dramatycznej kąpieli, podczas której jej matka, 34-letnia kobieta, próbowała ją utopić, a następnie ciężko zraniła, przecinając jej gardło. Pomimo desperackich wysiłków lekarzy, życie małej dziewczynki nie udało się uratować. Kilka dni po przyjęciu do szpitala, zmarła, pozostawiając po sobie smutek i żal.

Decyzja miejscowej prokuratury, która postanowiła skierować wniosek o umorzenie postępowania przeciwko kobiecie, wzbudziła wiele kontrowersji i dyskusji. Ekspertami psychiatrycznymi zostało stwierdzone, że w momencie popełnienia okropnego czynu 34-latka nie była poczytalna. To oznacza, że nie zostanie ona pociągnięta do odpowiedzialności kryminalnej za swoje czyny.

matka

Mimo, że kobieta przyznała się do winy i szczegółowo opowiedziała o okolicznościach zdarzenia, sąd nie podejmie kroków mających na celu jej ukaranie więzieniem. Zamiast tego, prokuratura postanowiła wystąpić o umieszczenie matki zamordowanej dziewczynki w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. To decyzja, która wywołała wiele dyskusji na temat systemu prawnego i ochrony dzieci przed przemocą domową. Czy sprawiedliwość zostanie w tej sytuacji spełniona? Czas pokaże.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik