w

Podczas stosunku ze swoim chłopakiem poczuła dziwny ruch w brzuchu. Lekarz nie miał dobrych wieści.

Nikt nie zna naszego ciała tak dobrze jak my. Powinniśmy słuchać tego, co nam mówi. Dokładnie tak postąpiła 21-letnia Ellie Taylor-Davis z Islington w Londynie. Jej historia jest doskonałym dowodem na to, że zdrowie powinno być najważniejsze i że nie należy lekceważyć żadnych objawów.

Podczas zbliżenia z swoim partnerem, 21-latak poczuła, że coś porusza się w jej brzuchu. Młoda kobieta, podobnie jak większość z nas, zaczęła szukać porad w internecie. Przeczytała, że ​​to nic poważnego, więc nie poszła od razu do lekarza.

 

guz2

 

Zrobiła to miesiąc później, kiedy zdecydowała się na antykoncepcję. Ginekolog niestety miał dla niej szokującą wiadomość. To, co czuła podczas stosunku, było guzem. Rak jajnika to cichy zabójca, który nie powoduje objawów przez długi czas. Guz był na tyle duży, że zaczął naciskać na sąsiadujące narządy.

 

guz1

 

Na szczęście został usunięty i kobieta nie musiała przechodzić chemioterapii. Dziś opowiada swoją historię, aby w ten sposób podnieść świadomość ludzi. Wszystko po to, by kobiety regularnie wybierał się na badania i były świadome tego, że może się to przytrafić każdemu.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik