w

Policjanci znęcali się nad osobami, które legitymowali. Nagranie z ich udziałem trafiło do Internetu.

Policja źle traktowała osoby, które legitymowała. Dwóch funkcjonariuszy w wieku 27 i 33 lat stosowało przemoc fizyczną oraz groźby wobec legitymowanych osób. W ten sposób zmuszali ich do określonego zachowania lub odpowiedzi na pytania. Często nagrywali swoje zachowanie i chwalili się nim przed znajomymi.

Filmy w końcu wyciekły do ​​sieci i zainteresowali się nimi prokuratorzy. Dwaj policjanci z Pomorza zhańbiło mundur. Powinni oni dbać o porządek i bezpieczeństwo ludzi, tymczasem sami im przeszkadzali. Wszystko wyszło na jaw, ponieważ do komendy policji, w której pracowali dotarła anonimowa wiadomość, do której załączono tajemnicze filmy z udziałem funkcjonariuszy. Jak łatwo się domyślić, przedstawiały one karygodne zachowanie mężczyzn. Oczywiście zachowanie to miało miejsce podczas pełnienia obowiązków służbowych. Nagrania pokazały naprawdę haniebne zachowanie policjantów. Były pełne wulgarnego języka, w tym obelg i przekleństw.

legitymowanie

Ponadto widać było, jak policjanci stosowali przemoc wobec osób, które legitymowali. Na jednym z filmów widać, jak zmusili pijanego mężczyznę do spożywania większej ilości alkoholu. Oczywiście w ten sposób zagrozili jego zdrowiu i życiu. Zignorowali również całkowicie przepisy BHP i nie zwracali uwagi na to w jaki sposób przewożą zatrzymane przez siebie osoby. Ale to nie wszystko. Jak się okazało w trakcie śledztwa, funkcjonariusze oszukiwali także swoich kolegów z komendy. Okłamywali dyżurnych i podawali błędne raporty. Kłamali na temat tego, co się stało, jak długo trwały interwencje i jak się zakończyły. Po ujawnieniu ich działań będą musieli odpowiedzieć za 10 przestępstw, które popełnili wspólnie. Prokurator wystąpił już o tymczasowy areszt dla funkcjonariuszy. Na razie żaden z nich nie przyznał się do popełnionych czynów.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik