w

Popularne leki, które niszczą naszą pamięć i nas otępiają. Wielu ma je w domowych apteczkach.

Mózg to najbardziej skomplikowany i najmniej znany organizm w naszym ciele. Kontroluje wszystko, co robimy, myślimy i czujemy.

Dzięki temu możemy pamiętać rzeczy z przeszłości, myśleć o naszej przyszłości i uczyć się nowych rzeczy. Niestety pod wpływem niektórych leków narząd ten uległ stępieniu, co obniża nasze zdolności poznawcze i uczenia się, bez których nie możemy normalnie funkcjonować.

leki

Wielu z nas ma te leki w domowych apteczkach pierwszej pomocy. Należy unikać następujących leków, ponieważ prowadzą one do demencji.

1. Antybiotyki
Wiele hormonów i substancji chemicznych wpływających na mózg znajduje się w jelitach i przewodzie pokarmowym, a antybiotyki zabijają dobre bakterie i zaburzają prace jelit. Przez to wpływają na funkcjonowanie mózgu.

2. Leki przeciwhistaminowe
Te środki sprzedawane są zarówno bez jak i na receptę. Zmniejszają one funkcje mózgu przez zahamowanie wydzielania acetylocholiny, odpowiedzialnej za naukę i pamięć.

3. Leki nasenne
Środki nasenne powodują utratę pamięci, ponieważ osłabiają aktywność mózgu w jego najważniejszych obszarach.

4. Statyny
Statyny stosuje się głównie w celu obniżenia poziomu cholesterolu. Leki te wpływają również na zmniejszenie poziomu cholesterolu w mózgu, co przekłada się na jego zdolność do prawidłowego działania.

5. Neuroleptyki
Hamują one receptory dopaminy w mózgu, które odpowiadają za przekazywanie sygnałów. Powodują kurczenie się szarych komórek, co z kolei sprawia, że nauka nie jest efektywna.

6. Leki na nadciśnienie
Środki te wpływają na wiadomości odebrane w mózgu przez działanie epinefryny i norepinefryny, które powodują utratę pamięci.

7. Leki antydepresyjne i przeciwlękowe
Leki te blokują działanie serotoniny i norepinefryny w mózgu, osłabiając jego aktywność co prowadzi do zaburzeń.

8. Środki przeciwbólowe i przeciwdrgawkowe
Blokują one dopływ sygnałów do ośrodkowego układu nerwowego i zmniejszają reakcję na bodźce bólowe, co spowalnia reakcję mózgu.

9. Leki na chorobę Parkinsona
Aktywują one szlaki sygnałowe dla dopaminy, co z kolei w sporej mierze wpływa na naukę i pamięć. Może prowadzić to do rozwoju choroby Alzheimera i demencji.