w

Porzucona suczka walczyła o życie nowo narodzonych szczeniąt. Właściciel przypiął ją łańcuchem do płotu.

Nie ma słowa na to, co zobaczył personel schroniska. Suczka z młodymi szczeniakami była przypięta do ogrodzenia. Kilka tygodni temu anonimowy informator zaalarmował policję i personel ośrodka opieki nad zwierzętami ISPCA.

Okazało się, że dwuletnia suczka została przykuta do ogrodzenia łańcuchem wraz z sześcioma nowonarodzonymi szczeniakami. Psia mama z całych sił broniła swoich dzieci przed zimnem i karmiła je, mimo że głodowała. Na ten widok płyną łzy. Zwierzak został przypięty tak, aby mógł tylko leżeć i nie zmieniać pozycji. Suczka i jej szczenięta zostały przewiezione do ISPCA National Animal Centre w Co Longford na pilne badanie weterynaryjne.

Po znalezieniu zwierzęta były głodne i nie wiadomo, jak długo przebywały na polu. Po zbadaniu przez personel weterynaryjny nie wydaje się, aby zwierzak lub jej szczenięta cierpiały na jakiekolwiek problemy zdrowotne. Kierownik ośrodka poinformował, że pies został przeskanowany w poszukiwaniu chipa i odnalezieniu właściciela, ale niestety nie znaleziono go. W Irlandii właściciele mają obowiązek zachipować swoje zwierzęta i zgłosić to odpowiednim władzom.

suczkz1

Organizacja charytatywna zachęca właścicieli zwierząt do jak najszybszej sterylizacji zwierząt, aby zapobiec przypadkowym lub niechcianym ciążom. Obecnie suczka ma na imię Emmy Lou, a jej dzieci to Billy Ray, Dixie, Dolly, Dotty, June i Patsy. Odzyskują siły w schronisku i czekają na adopcję przez kochającego właściciela.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik