w

Pozornie łatwy quiz, ale czy osiągniesz 10/10? To nie takie łatwe!

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Jak ma na imię stworek po prawej stronie?

Z której produkcji pochodzi ta serialowa para?

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 5

 

Wiedza o świecie pozwala również na poszerzenie horyzontów i rozwijanie naszej kultury osobistej. Poznanie literatury, sztuki czy muzyki z różnych epok i kultur pozwala na rozwijanie wrażliwości i estetyki. Dzięki temu stajemy się bardziej otwarci na różne formy piękna i kultury, które wcześniej nie koniecznie znajdowały się w kręgu naszych ścisłych zainteresowań.

Krótki quiz wiedzy ogólnej

Tym razem wychodzimy do Was z przyjemną inicjatywą – testem, który będzie miał za zadanie skontrolować poziom posiadanej przez was wiedzy o świecie między innymi o popkulturze, geografii czy też sztuce. Jednak bez stresu, nie zamierzamy żądać dokładnej szczegółowej wiedzy, a jedynie faktów bądź wiadomości o tym, co każdy z nas powinien wiedzieć. Miejcie na uwadze, że w tym teście nie chodzi tylko o zwycięstwo, ale przede wszystkim o luźną zabawę – więc jeśli nie dacie rady udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania, to wcale nie problem – zawsze możecie sprawdzić swoją wiedzę po raz kolejny. Życzymy zatem wszystkim powodzenia!

I jak wam poszło? Pytania były łatwe, czy może tym razem brakowało Wam informacji w jakimś wątku? Zachęcamy do pokazania się osiągniętym wynikiem w komentarzu oraz wysłania tego quizu dla swoich najbliższych – niech oni też przetestują swoją znajomość świata!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik