w

Pozornie łatwy quiz o wiedzy ogólnej, a jedynie 17% uczestników osiąga 10/10!

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Quizy wiedzy to jedna z najciekawszych i bardzo popularna forma umysłowej rozrywki i relaksu. Gra w quizy może być ciekawym sposobem spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi lub innymi osobami, z którymi łączy nas wspólny interes. Dzięki temu można się nie tylko bawić, ale też poszerzać swoją wiedzę, przy okazji rywalizując ze swoimi najbliższymi o to, kto osiągnie lepszy wynik.

Piekielnie trudny test wiedzy ogólnej!

Pytania, jakie dzisiaj dla Was ułożyliśmy pozwolą bezsprzecznie określić jak szeroka jest wiedza, którą posiadacie. Łatwo nie będzie, ponieważ dotyczą one… prawie wszystkiego! Aby zdobyć jak najwyższy wynik będziesz zmuszony pochwalić się wiedzą z takich zagadnień jak nowoczesne technologie, geografia czy polityka, czyli wprost mówiąc znajomością otaczającego nas świata, kultury oraz znanych ogólnie tradycji. Dobrze mieć się na baczności, ponieważ poniższe pytania mogą Cię zaskoczyć i wyprowadzić w las! Twierdzisz więc, że będziesz w stanie osiągnąć przynajmniej 5/10 punktów? Przekonajmy się więc jaką wiedzą dysponujesz! Powodzenia!

Z ilu sylab składa się wyraz „pomarańcza”?

Jak zapisać liczbę „14” systemem rzymskim?

Ile minut trwa dogrywka w meczach piłki nożnej?

Jaki symbol chemiczny ma węgiel?

Jakim symbolem fizycznym określa się czas?

Sprawdzamy Twoją wiedzę! cz7

 

I jak poszedł quiz? Zagadnienia okazały się łatwe, czy może czasem brakowało Wam rozeznania w jakimś wątku? Podzielcie się swoim wynikiem!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik