w

Pozornie prosty quiz o wiedzy ogólnej, a tylko 14% uczestników zdobywa maxa!

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Quizy wiedzy ogólnej wymagają od nas używania języka i logicznego myślenia. To pozwala na poprawę naszych zdolności werbalnych, w tym na rozwijanie umiejętności komunikacji i argumentacji. Te umiejętności są przydatne w wielu dziedzinach życia, od pracy i szkoły, po życie prywatne i relacje interpersonalne – praktycznie na każdym jego etapie.

Przekrojowy quiz wiedzy ogólnej – sprawdź się!

Pytania, jakie dziś dla Was uszykowaliśmy pozwolą dokładnie określić jak szeroka jest wiedza, którą posiadacie. Łatwo nie będzie, ponieważ dotyczą one… niemal wszystkiego! Aby zdobyć jak najwyższy wynik będziesz zmuszony pochwalić się wiedzą z takich zagadnień jak matematyka, sport, film czy nawet język polski, czyli bez owijania w bawełnę mówiąc znajomością świata wokół, kultury oraz znanych wszystkim tradycji. Dobrze mieć się na baczności, gdyż nasze pytania mogą Cię wziąć pod włos i wyprowadzić w las! Twierdzisz zatem, że potrafisz zdobyć przynajmniej 5/10 punktów? Przetestujmy więc jaką wiedzą dysponujesz! Powodzenia!

Jak miał na imię król Jerzy VI Windsor?

W którym państwie znajduje się Koloseum?

Rodzinna wyspa Boba Marleya to:

Wielka Rafa Koralowa znajduje się u wybrzeży:

Druga najwyższa góra na świecie to:

Wielki quiz wiedzy ogólnej cz2

 

I jak poszedł test? Zagadki były proste, czy może tym razem brakowało Wam informacji w jakimś temacie? Zachęcamy do pokazania się zdobytym wynikiem poniżej oraz wysłania tego testu dla swoich bliskich – niech oni także skontrolują swoją znajomość świata!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik