w

Przeciętny Polak ma problem, by poprawnie odpowiedzieć na te pytania! A czy Ty dasz radę?

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że wśród nas jest wiele osób, które twierdzą że są mądrzejsze od innych. Może im się wydawać, ze pozjadali oni wszystkie rozumy, a ich wiedza na temat historii, geografii czy choćby kultury jest dużo szersza, aniżeli innego przeciętnego Polaka. Pytanie jednak brzmi, jak taki stan rzeczy udowodnić w prosty i przystępny dla wszystkich sposób?

Świetną opcją bez wątpienia są quizy wiedzy ogólnej, które są w stanie sprawdzić poziom wiedzy z wielu dziedzin jednocześnie. Dlatego też dziś przychodzimy do Was z quizem wiedzy o Polsce, a dokładniej polskiej kulturze, historii czy też geografii. W quizie tym znajdują się zarówno trudniejsze, bardziej podchwytliwe pytania, jak i pytania, które na większości z Was nie zrobią większego wrażenia, niemniej jednak tylko bardzo mała grupa osób jest w stanie uzyskać tu wynik 100%. Jesteście zatem gotowi by sprawdzić poziom swojej wiedzy o Polsce? W takim razie zaczynamy!

 

 

Muzykę jakiego gatunku gra bądź grał zespół ze zdjęcia?
Następne pytanie

 

Podpowiedź: w tym miejscu pod kilkoma początkowymi pytaniami znajdziesz małą podpowiedź – krótką wskazówkę naprowadzającą na kontekst pytania, która powinna ułatwić Ci zadanie. Nie licz jednak na fory – resztę pytań będziecie musieli rozwiązać samodzielnie!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik