w

Przez całe życie była obiektem kpin. Wszyscy nazywali ją najbrzydszą kobietą na świecie.

Każda kobieta zrobi dosłownie wszystko, by jej dzieci miały godne życie. Ta historia jest jednak wyjątkowa. Mary Ann Webster Bevan została okrzyknięta najbrzydszą kobietą świata. Kobieta po tej informacji nie załamała się, lecz znalazła pomysł na zarobienie pieniędzy dla dzieci. Mary pochodziła z niezbyt zamożnej rodziny, mieszkającej w Londynie.

Jako młoda dziewczyna zaczęła pracę w szpitalu jako pielęgniarka. Kobieta była bardzo atrakcyjna, dzięki czemu miała nie małe powodzenie u płci przeciwnej. W wieku 29 lat wyszła za Thomasa Bevana, z którym miała 4 dzieci. Kiedy marzenie kobiety o założeniu rodziny w końcu się spełniło, zaczęła mieć poważne problemy zdrowotne. Jej twarz przybrała bowiem nienaturalny kształt, przez co stała się pośmiewiskiem.

kobieta1

Po kilku wizytach u lekarza okazało się, że cierpi ona na neuroendokrynę, czyli zaburzenie powodujące nadmierna produkcję hormonu wzrostu. To niestety nie był jej jedyny problem. Po 11 latach małżeństwa, kobieta musiała pochować swojego męża a także znaleźć pracę, by utrzymać siebie i czwórkę dzieci. Niestety, z jej wyglądem okazało się to prawie niemożliwe. Na szczęście, pewnego dnia dostała informację o konkursie na najbrzydszą kobietę świata, w którym postanowiła wziąć udział.

kobieta2

Mary zajęła w nim pierwsze miejsce i wygrała mnóstwo pieniędzy. Niestety, media przedstawiły ją bardzo negatywnie, jednak kobieta cieszyła się, że nareszcie ma odpowiednią ilość pieniędzy, za którą może utrzymać swoją rodzinę. Niedługo potem, Mary będąc w Stanach Zjednoczonych znalazła nowe źródło zarobku, występując w przedstawieniach, w których udział brali wyłącznie ludzie, których wygląd nie był akceptowany przez społeczeństwo. Mimo swojej poważnej choroby, kobieta przeżyła 59 lat. Po śmierci, zgodnie ze swoją wolą została pochowana w rodzinnej Anglii.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik