w

Rok urodzenia określa Twój żywioł, który wpływa na całe Twoje życie. To warto wiedzieć!

Czy mieliście kiedyś choć raz w życiu sytuację, w której zastanawialiście się, jaki żywioł kryje się wewnątrz was, i w jaki sposób może on działać na wasze całe życie? Jeśli tak, to trafiłeś idealnie – dziś postaramy się udzielić Ci odpowiedzi na to jakże trudne pytanie! Dzięki informacjom zebranym przez nas będziesz w stanie bez żadnego wysiłku określić żywioł jaki kryje się wewnątrz ciebie i dowiedzieć się, co tak naprawdę to dla Ciebie oznacza.

Choć spora grupa ludzi twierdzi, ze ta wiedze jest kompletnie bezużyteczna, my tego nie bagatelizujemy i naszym zdaniem jest to bardzo ważna informacja na temat całego naszego życia. Jeśli więc pragniesz dowiedzieć się czegoś więcej o sobie samym i wykroczyć poza ramy zwykłego horoskopu, a przede wszystkim dowiedzieć się o swoim żywiole, zapraszamy do lektury!

Bez wątpienia każdy z nas doskonale ma świadomość tego, że cały otaczający nas świat jest tajemniczą mieszanką różnego rodzaju elementów, materiałów oraz żywiołów. Taka magiczna mieszanka sprawia, że każdy z nas jest całkowicie wyjątkowy i unikalny, a zarazem niezwykle piękny. Okazuje się też, że cechy, które każdy z nas posiada nie są dziełem całkowitego przypadku, a zgodnie z tym, co mówi horoskop żywiołów, są ściśle związane z naszą datą urodzenia.

Ponadto horoskop ten wprost mówi, ze na naszą osobowość oraz cechy charakteru ogromny wpływ ma nasz wewnętrzny żywioł, który każdy z nas posiada. Zagłębiając się w tym temacie można zatem dużo lepiej zrozumieć siebie samego, swoje zachowanie oraz naszą osobowość. Należy jednak pamiętać ze wiedza ta, choć bardzo przydatna, nie sprawi, że będziemy w stanie zmienić naszą wewnętrzną naturę.

Wśród nas jest wiele osób, które na odkrywanie siebie oraz poznawanie wewnętrznego ja poświęcają naprawdę sporą ilość czasu. Do swoich „badań” nad samym sobą wykorzystywane są przez nich przeróżne metody, do których można zaliczyć różnego rodzaju wróżmy, metody wykorzystujące karty tarota, sposoby związane z numerologią oraz liczbami, a także wszelkie metody związane z astrologią, z której następnie wywodzą się różnego rodzaju horoskopy.

Jednym z popularniejszych obecnie jest właśnie omawiany dziś horoskop żywiołów, który jak się okazuje w ostatnich latach zyskuje na popularności, głównie ze względu na obszerność informacji, które jest w stanie dostarczyć potencjalnemu zainteresowanemu, a także przystępność i łatwość w korzystaniu z niego, co przy innych rodzajach horoskopów nie jest takie oczywiste i sprawia, że niektórzy rezygnują z nich przy pierwszym poznaniu.

Co z pewnością jest bardzo ciekawe, horoskop żywiołów jest jednym z najstarszych znanych dziś horoskopów. Jego dzisiejsza postać, którą pragniemy wam zaprezentować jest ściśle związana z horoskopem chińskim, który stanowi dla niego niejako punkt wyjścia. Jak na sztukę, która została opracowana przed setkami lat, został on stworzony z niebywałą wręcz dokładnością, zarówno jeśli chodzi o przewidziane ramy czasowe, jak i treść.

Znajdą się oczywiście osoby, które na pierwszy rzut oka stwierdzą niezgodność jego treści ze stanem faktycznym, jednak należy pamiętać, że horoskopu nie należy traktować wprost, a najważniejsza jest jego odpowiednia interpretacja. To dopiero ona dostarcza nam wszelkich informacji na temat omawianego w danym horoskopie znaku.

Każdy z żywiołów zawartych w omawianym horoskopie niesie za sobą inną energię, tak inną i różną dla każdego z nich. Jeśli więc zależy ci na tym, aby poznać prawdę o swoim ukrytym, wewnętrznym żywiole, trafiłeś w dobre miejsce. Na początku konieczne będzie ustalenie, jaki konkretnie żywioł w sobie nosisz. Aby to zrobić, wystarczy że skorzystać z poniższej tabeli, w której umieszone są poszczególne lata odpowiadające datom urodzenia.

Do każdego z nich przypisany jest żywioł, który powtarza się według określonego regułami horoskopu cyklu. Teraz wystarczy, abyś w tabeli tej odnalazł swój rok urodzenia, a następnie odczytał żywioł, który został zapisany w kolumnie obok.

Jak już wspomnieliśmy, i jak z pewnością zauważyłeś, dziś przychodzimy do was z nieco innym podejściem do omawianego tu tematu. Wersja, którą pragniemy wam zaprezentować ma swoje źródła w horoskopie chińskim, i różni się od tradycyjnego podejścia liczbą występujących żywiołów. W klasycznym podejściu wyróżniano jedynie cztery żywioły: ziemię, wodę, powietrze oraz ogień.

Chińska myśl taoistyczna nieco przebudowała koncepcję horoskopu żywiołów i rozszerzyła liczbę występujących w nim żywiołów do pięciu. Taki zabieg miał na celu lepsze dopasowanie cech do poszczególnych znaków oraz uniknięcie pewnych pomyłek, które miały miejsce w pierwotnej koncepcji.

Niezależnie jednak czy mówimy o tradycyjnym podejściu, czy o koncepcji wywodzącej się z horoskopu chińskiego, pojawiające się w tym omawianym horoskopie mają mocny i niezwykły związek z żywiołami, które występują w naturze. Takie podejście podkreśla jedynie fakt, że człowiek jest połączony z naturą w nierozerwalny i bardzo tajemniczy sposób. Każdy z wymienionych żywiołów, tak jak i ludzie do nich należący, ma innych charakter i temperament, które w oczywisty sposób przekładają się na ludzkie cechy.

Taki stan rzeczy pomaga w rozumowaniu poszczególnych zachowań ludzi. Należy jednak pamiętać, że żaden z wyróżnionych znaków nie jest z natury ani dobry, ani zły, a każdy jest mieszanką cech zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych.

Zauważyć należy jednak, że wyróżnienie owych pięciu żywiołów nie jest zupełnie przypadkowe. Są to bowiem żywioły które bardzo często pojawiają się w ogólnie pojętej kulturze pod różnymi postaciami, co tylko dodatkowo ułatwia pracę z takim horoskopem. Bazowanie na żywiołach, którą są popularne pozwala bowiem na wytworzenie schematów i skojarzeniach, które będą dużo łatwiejsze dla potencjalnego odbiorcy.

Jeśli zatem udało Ci się odczytać swój wewnętrzny żywioł, czas teraz abyś poznał jego prawdziwe znaczenie. Na poniższych slajdach znajdują się opisy każdego ze znaków, w których wymienione zostały najważniejsze cechy każdego z nich. Aby je przeglądać wystarczy, ze przesuniesz palcem w prawo bądź lewo.

Dziś, kiedy żyjemy w nieustannym pędzie oraz biegu, a życie przytłacza nas obowiązkami, bardzo ważne jest, aby nie zatracić siebie. Dlatego też tak istotne jest nieustanne odkrywanie i poznawanie siebie na nowo. Warto więc czasem wygospodarować choć chwilę czasu na to, by siąść w spokoju i dowiedzieć się o sobie czegoś nowego.

A czy tobie udało się dziś dowiedzieć o sobie czegoś, o czym jeszcze nie miałeś pojęcia bądź spojrzeć na niektóre fakty zupełnie inaczej? Jesteśmy ciekawi w jakim stopniu opis Twojego żywiołu pokrywa się z rzeczywistością! Koniecznie dajcie znać, ile waszym zdaniem jest w tym prawdy i nie zapomnijcie podzielić się naszym horoskopem żywiołów ze znajomymi – niech oni także dowiedzą się o sobie czegoś więcej!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik