w

Sąd chce odebrać matce 11 dzieci. Kobieta nie zgadza się z jego decyzją.

Sąd nakazał odebrać matce jedenaścioro dzieci. Rodzina mieszkała w małej miejscowości w województwie łódzkim. Najmłodsze z dzieci ma 4 lata, natomiast najstarsze 17. Wszystkie trafią do domów dziecka. Kilka tygodni temu, wszyscy mieli być gotowi do wyjazdu.

Decyzja zapadła kilka miesięcy temu, a wyrok jest prawomocny. Według mediów dzieci z bagażami powinny czekać pod bramą domu rodzinnego w sąsiedniej miejscowości. Stamtąd powinni je odebrać pracownicy ośrodka pomocy rodzinie. Zgodnie z postanowieniem sądu rodzeństwo trafi do domów dziecka. Ich matka nie zgadza się z tą decyzją i co więcej twierdzi, że nie dostała informacji o powodzie takiej decyzji.

dzieci

Sąd jednak uważa, że decyzja ta została podjęta przez to, że dzieci mieszkały w nieodpowiednich warunkach. Pracownicy socjalni byli częstymi gośćmi w domu kobiety, bowiem odwiedzali ją kilka razy w tygodniu. Widzieli więc, że matka remontuje dom i stara się zrobić wszystko, by zapewnić dzieciom godne życie. Najwidoczniej to nie wystarczyło do zmiany decyzji sądu.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik