w

„Sama tego chciała”. Cztery kobiety opowiedziały o tym, jak zostały wykorzystane.

Przemoc seksualna to problem wielu kobiet na całym świecie. Prawie ćwierć miliona przestępstw na tle seksualnych popełnianych jest każdego roku w samej Francji. Niestety, tylko niewielka część z nich kończy się wyrokiem dla sprawcy, o czym opowiada pewien francuski film dokumentalny.

Jego bohaterkami są cztery kobiety, które złożyły zgłoszenie dotyczące wykorzystania seksualnego i przechodzą przez różne etapy procesu sądowego. 20-letnia Marie o przemoc seksualną oskarżyła partnera swojej ciotki. Manon, która jest starsza o 7 lat od poprzedniej z bohaterek padła ofiarą wykorzystania po kilku drinkach w jednym z paryskich barów. Dla 42-letniej Muriel impreza przerodziła się w piekło, gdy do domu odprowadził ją nowo poznany mężczyzna.

 

wykorzystanie

 

56-letnia Michele została natomiast pobita i wykorzystana w samochodzie, przez dwójkę mężczyzn. Pomimo bólu i tragedii, których doświadczyły te cztery obce sobie kobiety, zdecydowały się złożyć skargę. Dokument pokazuje długie i niekiedy bolesne zmagania ofiar oraz to, w jaki są one zmuszane przez policjantów, lekarzy, prawników oraz sędziów do tego, by udowodni, że są w stanie przekonać ławę przysięgłych. Film ten ma na celu dotarcie do jak największej grupy odbiorców i pokazanie w ten sposób tego bardzo poważnego problemu, który występuje na całym świecie.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik