w

Szczeniak, który do złudzenia wygląda jak kot. Internauci są w nim zakochani!

Spór między miłośnikami psów i kotów trwa od dawna. I jest to trochę irracjonalne, ponieważ  dlaczego nie można kochać obu stworzeń jednocześnie? Szczeniak wyglądający jak kot pogodzi fanów obu czworonożnych przyjaciół.

A może nawet fani niedźwiedzi, fok, szynszyli i – po prostu – najbardziej uroczych stworzeń na świecie! Gdy tylko zdjęcia Dúi trafiły do Internetu, natychmiast zyskał międzynarodową sławę. Internauci spekulowali, że szczeniak był krzyżówką rasy Corgi i wietnamskiej rasy Hmong. Inni żartowali, że Dúi był owocem „związku” między Corgi a brytyjskim krótkowłosym. Dziennikarze portalu „Metro” zainteresowali się ostatecznie nagłą popularnością psa i znaleźli właścicieli.

szczeniak

Pies okazał się pochodzić z Wietnamu, obecnie mieszka w Hanoi i ma 3 miesiące. Nie wiedząc o tym, szczeniak niedbale macha ogonem i wydaje się, że nic nie robi z nagłej sławy. Zdjęcia szczeniaka podbiły serca internautów. Niektórzy mówią, że psiak wygląda jak „hybryda” psa i kota. W rzeczywistości Dúi jest mieszanką jednej z rodzimych ras i krótkonogich psów. Jak wyjaśnia właściciel, szczeniak prawdopodobnie miał mutację genu, która nadawała dziecku niezwykły wygląd. Piesek – jak widać na materiale filmowym – jest duszą towarzystwa. Uwielbia bawić się z ludźmi i psami. Hai Anh i Tuan postanowili założyć profil w mediach społecznościowych dla swojego czworonożnego przyjaciela.

szczeniak1

W ciągu 5 dni  losy malucha zaczęło śledzić ponad 60 000 osób! Pochodzą nie tylko z Wietnamu, ale z całego świata. Nic dziwnego, że Dúi rozczula i kradnie serca. Fani ścigają się o imiona dla szczeniaka. Muszę przyznać, że właściciele nazwali to bardzo dziwnym. Imię psa można przetłumaczyć bowiem jako „bambusowy szczur”. Zdecydowanie jednak nie przypomina on szczura.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik