w

Tak zmieni się twoje ciało, jeżeli codziennie wypijesz szklankę ciepłej wody na pusty żołądek.

Picie ciepłej wody na pusty żołądek może również pomóc w oczyszczeniu organizmu z toksyn, poprawie krążenia krwi oraz zmniejszeniu bólu menstruacyjnego u kobiet.

Dodatkowo, ciepła woda może pomóc w łagodzeniu objawów alergii i zmniejszeniu stanów zapalnych w ciele. Picie ciepłej wody może być również korzystne dla naszego zdrowia psychicznego, ponieważ ma działanie kojące i pomaga w redukcji stresu. Warto zacząć dzień od szklanki ciepłej wody, aby zyskać te wszystkie korzyści i poczuć się zdrowiej oraz bardziej wypoczęcie każdego dnia. Inne korzyści wynikające z tego nawyku to:

1. Usuwanie toksyn z ciała.
Picie ciepłej wody pomoże ciału pozbyć się toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii poprzez stymulację procesu trawienia.

2. Zastrzyk energii dla metabolizmu
Niezależnie od tego, czy staracie się stracić na wadzę czy nie, wszyscy czasem potrzebujemy przyspieszenia metabolizmu, do czego doprowadza picie ciepłej wody na pusty żołądek.

3. Uśmierza ból
Ciepła woda to jeden z najlepszych środków na skurcze menstruacyjne, bóle brzucha oraz głowy. Poprawia ona krążenie i wspomaga odprężenie mięśni dzięki czemu ciało uspokaja się uśmierzając ból i skurcze.

woda

4. Wspomaga utratę wagi.
Nawyk picia ciepłej wody codziennie rano poprawi tempo metabolizmu oraz podniesieniu temperatury ciała, co przyspieszy spalanie tłuszczu.

5. Spowalnia starzenie
Proces usuwania toksyn z ciała, który wspomagany jest przez picie ciepłej wody powoduje, że zostaje odwrócone negatywne działanie wolnych rodników, które powodują choroby oraz przedwczesne starzenie się skóry.

6. Chroni zdrowie włosów.
Wypijanie szklanki ciepłej wody wspomaga cebulki włosów oraz połączone z nimi zakończenia nerwowe, co czyni je bardziej miękkimi i lśniącymi. Dodatkowo dobre nawodnienie skóry głowy powoduje szybszy porost włosów i niweluje problem łupieżu.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik