w

Te pytania szczegółowo sprawdzą twoją wiedzę. Kategoria to bajki.

Może nam się wydawać, że doskonale znamy historię, geografię i kulturę naszego kraju. Jednak czasem zdarza się, że gdy przychodzi do konkretnej odpowiedzi, zapominamy o najprostszych rzeczach, które wydawały się oczywiste i każdy z nas powinien znać. To właśnie dla sprawdzenia takiej wiedzy powstał ten quiz.

Przed Wami kilka pytań, które pozwolą Wam sprawdzić, czy naprawdę tak dobrze znacie kulturę, historię i geografię naszego kraju. Musimy jednak ostrzec Was: pytania są dość trudne i podchwytliwe, a przeciętny Polak ma spore trudności z udzieleniem poprawnych odpowiedzi na wszystkie z nich! Mimo to warto poświęcić kilka minut na tę zabawę i sprawdzić, na jakim poziomie jest Wasza ogólna wiedza o otaczającym nas świecie. Zachęcamy także do zaproszenia znajomych do udziału w tej zabawie, aby porównać swoje wyniki. Kto okaże się lepszy? Zaczynajmy!

 

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

 

„Król Lew” to klasyczna animowana bajka wyprodukowana przez studio Disneya i wydana w 1994 roku. Film opowiada historię młodego lwa imieniem Simba, który stara się odzyskać swoje miejsce jako prawowity władca Sawanny po śmierci swojego ojca. Bajka „Król Lew” zdobyła ogromną popularność dzięki swojej poruszającej fabule, wspaniałej animacji i niezapomnianej muzyce.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik