w

Te pytania szczegółowo sprawdzą twoją wiedzę. Kategoria to mitologia.

Często wydaje nam się, że doskonale znamy historię, geografię i kulturę naszego kraju. Jednak czasem, gdy nadchodzi moment prawdy i pada konkretne pytanie, okazuje się, że zapominamy o najprostszych rzeczach, które wydawały się nam powszechne i dobrze znane. Właśnie po to powstał ten quiz – aby sprawdzić naszą wiedzę w tych dziedzinach.

Przed Wami kilka pytań, które pozwolą Wam ocenić, czy naprawdę tak dobrze znacie kulturę, historię i geografię naszego kraju. Ostrzegamy jednak: pytania są trudne i podchwytliwe, a większość osób ma spore trudności z udzieleniem poprawnych odpowiedzi na wszystkie z nich! Mimo to warto poświęcić kilka minut na tę zabawę i sprawdzić, na jakim poziomie jest nasza ogólna wiedza o świecie, który nas otacza. Zachęcamy także do zaproszenia znajomych i porównania wyników. Kto okaże się lepszy? Przygotujcie się i do dzieła!

 

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

 

To mityczne stworzenie występujące w różnych mitologiach i legendach. Jest to olbrzymi, jednookie potwór, który często przedstawiany jest jako istota o potężnej sile i dzikim charakterze. Charakterystyczną cechą jest ich pojedyncze, ogromne oko umieszczone na czole. Mają oni też często silne i masywne ciała, co czyni ich groźnymi i niebezpiecznymi przeciwnikami.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik