w

Te pytania zbiją Cię z tropu! Zebranie kompletu punktów? Zapomnij!

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Witold Pyrkosz w serialu "Czterej pancerni i pies" zagrał postać…

Przy jakiej ulicy toczyła się akcja serialu "Dom"?

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 9

 

Jednym z głównych powodów, dla których warto rozwijać swoją wiedzę o świecie, jest to, że pozwala ona lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Poznanie różnych dziedzin nauki, jak biologia, chemia, czy fizyka, pozwala na lepsze zrozumienie procesów zachodzących w przyrodzie. Dzięki temu możemy z łatwością znaleźć rozwiązania problemów, które spotykamy na swojej życiowej drodze.

10 prostych pytań – ile Cię zaskoczy?

W dniu dzisiejszym przychodzimy do Was z przyjemną zabawą – quizem, który ma za zadanie ustalić poziom posiadanej przez was wiedzy ogólnej między innymi o popkulturze, geografii czy kinematografii. Spokojnie, nie zamierzamy oczekiwać dokładnej szczegółowej wiedzy, a jedynie rzeczy bądź informacji o tym, co każdy z was powinien wiedzieć. Pamiętajcie, że w tym quizie nie chodzi tylko o wygraną, ale przede wszystkim o pozytywną zabawę – więc jeśli nie potraficie udzielić odpowiedzi na każde zadane pytanie, to przecież nie problem – zawsze możecie wziąć udział ponownie. Życzymy wobec tego wszystkim powodzenia!

Jak wrażenia po skończeniu testu? Poradziliście sobie z pytaniami, czy jednak jakieś Was pokonały? Punktacja Was satysfakcjonuje? Zachęcamy do udostępnienia wyniku w komentarzu, a także udostępnienia naszego quizu dalej – niech wasi bliscy także przetestują swoją wiedzę!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik