w

Tragedia podczas pieczenia urodzinowego tortu. Kobieta zmarła przez uduszenie.

Tragedia podczas pieczenia ciasta. Szalik kobiety zaplątał się w robot kuchenny i zaczął ją dusić. Syn zareagował natychmiast, ale na pomoc było już za późno. Dramat we Francji. Matka i syn mieszali składniki, aby zrobić ciasto. W pewnym momencie szalik kobiety został złapany przez robot kuchenny i zaczął zaciskać się wokół jej szyi.

Wszystko widział 15-letni syn, który próbował pomóc matce. Niestety nastolatce nie udało się jej uratować, a kobieta zmarła z powodu uduszenia. Dane osobowe ofiary nie zostały ujawnione. Miała prawdopodobnie 58 lat i mieszkała w swoim domu w dzielnicy La Metare w Saint-Etienne, mieście we wschodniej środkowej Francji w regionie Auvergne-Rhône-Alpes. Syn, który widział, co się dzieje, spanikował i podbiegł do telefonu.

tort1

Zadzwonił pod numer alarmowy i dyspozytor wydał mu polecenia. Powinien wyciągnąć wtyczkę z gniazdka i odciąć szalik. Kiedy przybyli ratownicy, podjęto próby reanimacji kobiety. Niestety lekarze uznali, że na ratunek jest już za późno i stwierdzili zgon. Marka i model urządzenia są niejasne. Jedyny świadek zdarzenia, syn ofiary, wyjaśnił policji, co się stało. Przeprowadzana jest sekcja zwłok w celu potwierdzenia dokładnej przyczyny śmierci kobiety.

tort

Synem ofiary opiekuje się najbliższa rodzina i psycholog. Istnieje wiele dowodów na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Wypadek, którego można było uniknąć. Podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dla robotów kuchennych jasno mówią, że należy trzymać z dala od nich przedmioty, które mogłyby wkręcić się w ostrza maszyny. Mówimy nie tylko o ubraniach, ale także o długich włosach. Ponadto syn zmarłej zachowywał się niewłaściwie. Jego pierwszym odruchem powinno być odłączenie urządzenia, a następnie przecięcie szalika. Dopiero wtedy powinien wezwać pomoc.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik