w

Tydzień pracy już niedługo może zostać skrócony? Politycy uważają, że nie ma powodu tak długo pracować.

Posłowie jednej z polskich partii zapowiedzieli, że będą walczyć o krótszy tydzień pracy. Chcą zmniejszyć ogólne obciążenie pracą o kilka godzin. Projekt ustawy trafi do sejmu w nowej kadencji. Czy zostanie przegłosowany? Strona rozmawiała o tym projekcie w zeszłym roku.

Jeszcze zanim posłowie zrzeszeni w partii weszli do Sejmu, zebrali podpisy pod obywatelskim projektem „Pracujmy krócej”. Politycy wspólnie rozmawiali o konieczności skrócenia czasu pracy z 40 do 35 godzin, czyli 7 godzin dziennie zamiast 8. Następnie o pomyśle mówiła członkini komitetu inicjatywnego, wyjawiając, że chcą dać pracownikom pięć dodatkowych wolnych godzin.

tydzien1

Ostatecznie pomysł się nie powiódł i projekt nie trafił do Sejmu. Jednak jeden z posłów ogłosił w styczniu, że grupa nie zrezygnowała z koncepcji. Skrócenie tygodnia pracy powinno być jednym z pierwszych projektów ustaw, które Razem zaproponował w Sejmie IX kadencji. W rozmowie z dziennikarzami plan ten potwierdziła nowo wybrana członkini partii. Tym razem mają zamiar przedstawić nowy projekt ustawy. Jednocześnie poseł skrytykował rządy partii rządzącej.

tydzien

Stwierdziła, że ​​jest to partia, która stawia Polskę przeciwko sobie i niszczy media publiczne. Przyjrzano się również świadczeniom rodzinnym opłacanym przez rząd i wykluczeniu osób zarabiających mniej niż średnia krajowa.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik