w

Tylko geniusz odpowie poprawnie na z pozoru proste pytania! Kategoria: botanika

Mówi się, że dzieci posiadają ogromną wyobraźnię, często znacznie większą niż ich rodzice. Mają one również pewną cechę, która jest bardzo ważna – lubią wypowiadać się na każdy temat, chociaż nie mają o nim pojęcia. Okazuje się jednak, że dorośli także mają w tym wiele wspólnego, lubiąc wykładać na tematy, o których nie mają zbyt wielu informacji.

Dorosły człowiek często uważa, że z racji swojego wieku i doświadczenia życiowego, posiada większą wiedzę niż inni. Zwykle stara się przeforsować swoją opinię i jeśli ktoś wypomni mu błąd, niepotrzebnie denerwuje się. Istnieją jednak sposoby, by sprawdzić, czy nasza wiedza jest naprawdę tak szeroka, jak nam się wydaje. Dlatego też przygotowaliśmy dla was małą zabawę – quiz, który pomoże wam ocenić poziom waszej wiedzy ogólnej. Na koniec nie zapomnijcie pochwalić się swoim wynikiem! Powodzenia!

 

Jak się nazywa roślina wodna ze zdjęcia?Następne pytanie

 

Rośliny wodne to grupa roślin, które rosną w wodzie lub na jej powierzchni. Dzięki swoim specjalnym przystosowaniom, takim jak rozgałęzione korzenie lub pływające liście, mogą one przetrwać w środowisku wodnym. Rośliny wodne można podzielić na dwa główne rodzaje: rośliny podwodne i rośliny pływające. Rośliny podwodne, takie jak rośliny zielone i brunatne, rosną na dnie zbiorników wodnych i korzystają z pożywienia z wody. Do popularnych przedstawicieli roślin podwodnych należą rośliny z rodzaju Potamogeton czy Najas.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik