w

Tylko geniusz odpowie poprawnie na z pozoru proste pytania! Kategoria: instrumenty

Mówi się, że dzieci posiadają niezwykłą wyobraźnię, często o wiele większą niż ich rodzice. Mają one także jedną bardzo ważną cechę – lubią udawać, że wiedzą na każdy temat, choć w rzeczywistości nie posiadają na ten temat wiedzy. Okazuje się jednak, że dorośli także często potrafią się wymądrzać na temat, o którym mają niewielką wiedzę.

Dorośli często uważają, że ze względu na swój wiek i doświadczenie, posiadają znacznie większą wiedzę niż inni. Zwykle starają się przeforsować swoje zdanie, a jeśli ktoś wskazuje na błąd, potrafią się denerwować. Istnieją jednak sposoby, aby sprawdzić, czy nasza wiedza jest rzeczywiście tak szeroka, jak nam się wydaje. Dlatego dziś przychodzimy z małą zabawą – quizem, który pozwoli Ci sprawdzić poziom Twojej ogólnej wiedzy. Nie zapomnij pochwalić się swoim wynikiem na końcu – niech każdy zobaczy ile o dzisiejszym świecie wiecie! Powodzenia!

 

Instrument na zdjęciu to:
Następne pytanie

 

Instrumenty dęte to grupa instrumentów muzycznych, które generują dźwięk poprzez wibrującą kolumnę powietrza w rurze lub trąbce. Do najpopularniejszych instrumentów dętych zaliczamy: trąbkę, puzon, rożek, flet, klarnet, saksofon, obój, waltornię i kornet. Instrumenty te dzielimy na dwie główne kategorie: dęte proste oraz dęte skręcone. W przypadku dętych prostych, dźwięk powstaje w wyniku przepływu powietrza przez jedną rurę, podczas gdy w przypadku dętych skręconych, dźwięk generowany jest przez skręcanie powietrza w rurze skręconej. Instrumenty dęte stanowią niezbędny element wielu gatunków muzycznych, w tym orkiestr symfonicznych, big bandów, zespołów jazzowych i innych.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik