w

Tylko geniusz odpowie poprawnie na z pozoru proste pytania! Kategoria: ptaki

Często myślimy, że znamy historię, geografię i kulturę, która nas otacza. Niestety, zdarza się również, że zapominamy odpowiedzi na konkretne pytanie, chociaż jesteśmy przekonani, że znamy właściwe rozwiązanie. Aby przetestować swoją wiedzę na różne tematy, powstał dla Was quiz!

Przed Wami kilka pytań, które pozwolą Wam sprawdzić swoją wiedzę i to, jak dobrze znacie szczegóły otaczającego nas świata. Musimy jednak być uczciwi i ostrzec – pytania są bardzo podchwytliwe i mogą wprowadzić w błąd wielu z Was, co sprawi, że tylko niewielka grupa osób będzie w stanie uzyskać dobry wynik. Mimo to uważamy, że warto poświęcić kilka minut i spróbować swoich sił, aby sprawdzić swój poziom wiedzy na temat świata. Czy jesteście gotowi, by się o tym przekonać? W takim razie do dzieła!

 

Ptak ze zdjęcia jest symbolem:
Sprawdź wynik

 

Zwierzęta często pełnią ważną rolę w symbolice i mitologii różnych kultur na całym świecie. W mitologii greckiej, sowa była symbolem mądrości, a w chińskiej kulturze, smok był uważany za znak dobrej fortuny i potęgi. W hinduizmie, krowa jest uważana za święte zwierzę, a dla chrześcijan, baranek jest symbolem ofiary i zbawienia. Symbolika zwierząt jest także obecna w heraldyce, gdzie różne zwierzęta symbolizują rodziny królewskie i szlacheckie.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik