w

Tylko geniusz odpowie poprawnie na z pozoru proste pytania! Poradzisz sobie?

 

Może nam się wydawać, że jako Polacy świetnie znamy historię, geografię oraz kulturę naszego kraju. Bywa czasem, ze kiedy przychodzi co do czego i pada konkretne pytanie, nie pamiętamy o najprostszych rzeczach, które wydawałoby się, że każdy z nas zna i pamięta. To właśnie dla sprawdzenia tego typu wiedzy stworzony został ten quiz.

Pokaż, jak wielką wiedzę posiadasz!

Przed wami kilka pytań, które pozwolą Wam sprawdzić, czy faktycznie tak dobrze znacie kulturę, historię i geografię naszego kraju. Musimy jednak was ostrzec: pytania są całkiem trudne i podchwytliwe, a statystyczny Polak ma spory problem, by odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie z nich! Mimo wszystko warto poświęcić kilka minut na to, by spróbować swoich sił w naszej zabawie i sprawdzić, na jakim poziomie jest wasza ogólna wiedza o otaczającym nas świecie. Warto też zachęcić do naszej zabawy znajomych, z którymi będziecie mogli porównać swój wynik. Kto będzie lepszy? Do dzieła!

Domena internetowa to wirtualna przestrzeń służąca do gromadzenia plików, z których zbudowane są strony internetowe.
 
Co robi epigon?
 
Stolicą jakiego państwa jest Tallin?
 
Jakie jest prawdziwe nazwisko Eminema?
 
Który kraj najwięcej razy wygrywał Eurowizję?
Następne pytanie…

 

Podpowiedź: po każdym pytaniu w tym miejscu znajdziecie niewielką podpowiedź, która ma na celu nakreślić wam kontekst pytania, jednak nie naprowadzi was bezpośrednio na prawidłową odpowiedź, nie psując przy tym całej zabawy!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik