w

Tylko geniusz potrafi odpowiedzieć poprawnie na z pozoru proste pytania! Poradzisz sobie?

Niemal każdy z nas kojarzy postać Sherlocka Holmesa. Na wielu osobach wywierał on ogromne wrażenie swoim przenikliwym myśleniem i spostrzegawczością.

Nasze codzienne życie nie przynosi nam zbyt wielu okazji, by wcielić się w postać detektywa na miarę owego Sherlocka, chyba ze chodzi o zgubionego pilota od telewizora lub zawieruszone klucze od domu. Można jednak też przetestować swój zmysł detektywa w zupełnie inny sposób. Przygotowaliśmy dla Was kilka zagadek logicznych, które przetestują wasze analityczne myślenie i spostrzegawczość. Nie jest to jednak takie łatwe – według naszych statystyk 100% poprawnych odpowiedzi udzieliło bardzo wąskie grono najlepszych detektywów. Sprawdźcie wobec tego jak Wam pójdzie!

Zagadka numer 1 – Polowanie

zagadka1

 

Dwójka myśliwych od jakiegoś czasu planowało wyprawę na polowanie do pobliskiego lasu. W końcu udało im się znaleźć na to czas, więc wybrali się na polowanie na jelenia. Tropili go przez wiele godzin, a gdy go już znaleźli – ten uciekł w krzaki i zniknął im z pola widzenia. Choć biegli za nim co sił w nogach, niestety nie dali rady dogonić przestraszonego zwierza. Nie mógł jednak uciec zbyt daleko. Widzisz go gdzieś w pobliżu?

Odpowiedź znajduje się na kolejnej stronie