w

Tylko najmądrzejsze osoby są w stanie poradzić sobie z tymi pytaniami! Dasz sobie radę?

 

Z pewnością nie raz zdarzyło wam się pomyśleć, że jesteście w czymś lepsi od drugiej osoby. Czasem wydaje się wtedy, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, a jedyną przesłanką ku temu jest fakt, że wiemy trochę więcej na jakiś temat od tej drugiej osoby. Co jednak w sytuacji, kiedy okazuje się to nie być do końca prawdą, a my wcale nie mamy wiedzy większej niż przeciętna osoba?

Przygotowaliśmy wobec tego dla Was małą zabawę – quiz, który składa się z pytań dotyczących wiedzy ogólnej – porusza on bardzo szeroką tematykę, przez co udzielenie 100% poprawnych odpowiedzi może okazać się dla wielu trudnym wyzwaniem. Mimo to zachęcamy do tego, aby poświęcić odrobinę czasu i spróbować swoich sił w naszej dzisiejszej zabawie, a z pewnością nie będziecie żałowali poświęconego na to czasu. Zachęcamy także do podzielenia się wynikiem jaki uda wam się osiągnąć, a także do pokazania tego quizu także swoim znajomym – niech i oni sprawdzą swoją wiedzę ogólną oraz to, czy faktycznie mogą nazywać się geniuszami!

Jaka rzeka płynie przez Poznań?
 
Jakie jest najpopularniejsze nazwisko w Polsce?
 
W Wieliczce i Bochni znajdują się słynne kopalnie:
 
W którym roku polscy siatkarze zostali mistrzami świata?
 
Który król założył w Warszawie Łazienki Królewskie?
Następne pytanie…

 

Podpowiedź: pod każdym pytaniem będziecie mogli znaleźć małe ułatwienie – krótką podpowiedź, która w miarę możliwości ma naprowadzić was na kontekst danego pytania! To w znaczny sposób powinno ułatwić wam zadanie, które i tak nie należy do najłatwiejszych!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik