w

Wiedzieliście, że pozycja, w której śpimy wpływa na nasz stan zdrowia? Sprawdźcie jak!

Sen jest jednym z czynników, które w największym stopniu wpływają na stan naszego zdrowia. W ciągu całego swojego życia, człowiek poświęca nawet 25 lat na spanie, co stanowi od 7 do nawet 9 godzin snu każdego dnia.

Bardzo ważną częścią naszego nocnego wypoczynku jest to, w jakiej pozycji śpimy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że pozycja, w której śpimy nie tylko wpływa na nasze samopoczucie następnego dnia, ale także pomaga zwalczyć pewne problemy zdrowotne, które przedstawia poniższa lista.

1. Zgaga
By pozbyć się tej uciążliwej dolegliwości, należy spać na lewym boku.

2. Kłopoty z trawieniem
Najlepszym sposobem na to, by poradzić sobie z wszelkimi problemami z trawieniem jest spanie na lewym boku, co znacznie wspomaga procesy trawienne.

3. Ból karku
W przypadku bólu występującego w okolicach karku, warto zrobić dodatkowe podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa.

4. Zespół napięcia przedmiesiączkowego
Kobiety, które boleśnie przechodzą miesiączki, powinny podczas snu umieszczać poduszkę pod kolanami, co znacznie uśmierzy ból.

5. Wysokie ciśnienie krwi
Jeśli mamy problemy z zatokami, powinniśmy spać z wysoko podpartą głową, dzięki czemu śluz nosowy nie będzie spływał do zatok.

6. Problemy z zatokami
Jeśli borykamy się z problemami zatok, najlepiej będzie spać z wysoko podpartą głowa, by śluz nosowy nie spływał do zatok.

7. Ból głowy
Ból głowy niekiedy spowodowany jest zbyt dużym skręceniem kręgosłupa w odcinku szyjnym, dlatego odpowiednie ułożenie ciała może go zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować.

8. Ból pleców
By uśmierzyć ten ból, wystarczy umieścić poduszkę pod kolanami, a odcinek lędźwiowy kręgosłupa podeprzeć zwiniętym ręcznikiem.

9. Ból barków
Jeśli będziemy odczuwać ten nieprzyjemny ból, powinniśmy położyć się na przeciwnej stronie i lekko zgiąć nogi w kolanach.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik