w

Wiek emerytalny zostanie podwyższony? Ma się tak stać „dla dobra Polaków i kondycji narodu”.

Pewien polityk jednej z Polskich partii otwarcie mówi, że opozycja powinna podnieść wiek emerytalny. Wszystko to w imię lepszych świadczeń emerytalnych. Mężczyzna jest senatorem z ramienia jednej z partii w Polskim Sejmie. W ostatnim wywiadzie dla mediów poruszył wiele kwestii społecznych i partyjnych. Najciekawsze jest jego stwierdzenie o wieku emerytalnym.

Uważa bowiem, że obecny system skazuje miliony osób na złe emerytury, dlatego wiek emerytalny powinien zostać podwyższony. Senator podkreśla, że ​​tylko dobra sytuacja gospodarcza według reguły partii rządzącej oznacza, że ​​rząd nie musi stawić czoła kryzysowi systemu emerytalnego. Według niego w najbliższych latach czeka nas załamanie gwarancji socjalnych dla emerytów i dlatego należy wydłużyć czas pracy. Senator podkreślił, że podwyższenie wieku emerytalnego nie wpłynęło na porażkę jego partii w wyborach. Polityk mówił też o sytuacji w partii. Zamierza kandydować na przewodniczącego partii i wierzy, że pokona swojego konkurenta.

wiek

Według jego słów, presja wprowadzania zmian jest bardzo silna, aczkolwiek „rozproszona”. Zapewne nie wszyscy będą zachwyceni pomysłem podwyższenia wieku emerytalnego. Mimo ciągłych prób zmiany systemu emerytalnego w Polsce, nadal otrzymujemy najniższe emerytury w Europie. Obecnie średnia polska emerytura wynosi 1,8 tys. Zł netto. Okazuje się, że Polska jest na dole tabeli w rankingu OECD dotyczącym emerytur na świecie. Jesteśmy ostatnimi w Europie i przedostatnimi na świecie. Za nami znajduje się tylko Meksyk. Czy aby na pewno podwyższenie wieku emerytalnego zwiększy wysokość emerytury?

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik