w

Większość Polaków nie jest w stanie rozwiązać tego quizu bezbłędnie! A czy Ty dasz radę?

 

Mówi się, że dzieci mają ogromną wyobraźnię, często dużo większą niż ich rodzice. Dzieci mają jeszcze jedną bardzo ważną cechę: lubią mądrzyć się na każdy temat, choć nie do końca mają o nich jakiekolwiek pojęcie. Okazuje się jednak, że mają w tym wiele wspólnego także z dorosłymi, którzy lubią się wymądrzać na temat, o którym także nie do końca wszystko wiedzą.

Dorośli uważają często, że z racji wieku i doświadczenia życiowego ich wiedza jest dużo większa, aniżeli innych osób. Zazwyczaj starają się wówczas przeforsować swój punkt widzenia, a jeśli ktoś wypomni im błąd, niepotrzebnie się denerwują. Są jednak sposoby na to, by sprawdzić czy aby na pewno posiadamy tak szeroką wiedzę, jak nam się wydaje. Dlatego też przychodzimy do was z małą zabawą – quizem, który pomoże Wam sprawdzić poziom waszej wiedzy ogólnej. Na koniec nie zapomnijcie pochwalić się osiągniętym przez was wynikiem! Powodzenia!

W którym roku został wybrany papież ze zdjęcia?

 

Ratusz ze zdjęcia znajduje się w:

 

Instrument na zdjęciu to:

 

Symbol na zdjęciu to:

 

Powyższy kadr pochodzi z serialu:

Następne pytanie…
 

Podpowiedź: na dole każdego pytania znajdziecie niewielkie podpowiedzi na pokazane wyżej pytania – są to zwykle bardzo ogólne podpowiedzi, które nie naprowadzą was dokładnie na poprawną odpowiedź, a jedynie wskażą kontekst konkretnego pytania, co i tak znacznie ułatwi Wam zadanie!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik