w

Wierny psiak, który przez 11 lat pilnował grobu swojego pana zmarł. Wzruszająca historia.

Historia ta poruszyła serca wielu Internautów. Wierny pies od ponad siedmiu lat śpi przy grobie swojego pana. Media społecznościowe obiegła opowieść o niezwykłym psie o imieniu Capitan, który co noc wraca na jeden z argentyńskich cmentarzy, gdzie został pochowany jego właściciel.

Mężczyzna zmarł wiele lat temu, pozostawiając swojego ukochanego psa pod opieką rodziny. Krótko po jego śmierci, zwierzak zniknął. Rodzina szukała go wszędzie, a pewnego dnia udało im się odkryć, że co wieczór, czworonóg przychodzi na cmentarz, gdzie układa się do snu na grobie swojego pana. O wizytach zwierzaka poinformowali zarządcę cmentarza inni ludzie, którzy zauważyli psa śpiącego na grobie.

Zarządca natomiast poinformował rodzinę, która natychmiast zabrała go do domu. Pies mimo to codziennie wymykał się z domu, by biec na cmentarz i pilnować grobu. Zarząd cmentarza zdecydował się nie sprzeciwiać woli czworonoga i codziennie pozostawia bramy otwarte do momentu jego przybycia. Następnego dnia, zwierzak wraca natomiast do domu.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik