w

Wygląda jak zwyczajny i skromny rolnik. Nie uwierzysz kim jest naprawdę!

Na pierwszy rzut oka, ten mężczyzna może wydawać się zwykłym rolnikiem. Osoba z tej fotografii to Jose Mujica z Urugwaju, mieszkający na swojej niewielkiej farmie wraz z żoną. Mężczyzna wiedzie skromne i szczęśliwe życie. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, kim był w przeszłości.

Jose pracował niegdyś w siedzibie Parlamentu Urugwaju. Nie pełnił tam jednak funkcji dozorcy ani ochroniarza. 86-latek był bowiem prezydentem Urugwaju w latach 2010 – 2015. Polityk znany był przede wszystkim jako najbiedniejszy prezydent na świecie, ponieważ około 90% swojej pensji przeznaczał na cele charytatywne.

rolnik1

Jose od najmłodszych lat przyzwyczajony był do skromnego życia. Mężczyzna spędził aż 14 lat w więzieniu po tym, jak walczył o wolność swojego państwa. Sprawując urząd prezydenta, 86-latek chciał być traktowany na równi z innymi.

rolnik

Będąc na tym stanowisku mógł zamieszkać w ogromnym pałacu prezydenckim, jednak sam postanowił zamieszkać na niewielkiej farmie, wraz z żoną oraz psem. Wielu obecnych polityków z pewnością powinno nauczyć się od niego skromności.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik