w

Zakonnice postanowiły wyjawić straszną prawdę. Opowiedziały o tym, jak przez lata były wykorzystywane.

Życie w zakonie dla wielu jest ogromną tajemnicą. Co pewien czas słyszymy jednak, że zakonnice są wykorzystywane, jednak same ofiary rzadko kiedy zabierają głos.

Teraz światło dzienne ujrzały fakty dotyczące tego, że duchowni przez wiele lat stosowali przemoc wobec zakonnic. Kilka miesięcy temu popularność zdobyła pewna książka, w której autorka spisała historii byłych zakonnic, z których wynika, że podczas pobytu w zakonach walczyły one o przetrwanie. Nic jednak nie mówiły, ponieważ się bały. Opowieści kobiet zaczynają się od niewolniczej pracy.

siostry1

Gdy były zakonnicami, gotowały i sprzątały duchownym, jednocześnie nie otrzymując za to żadnych pieniędzy. Praca, którą wykonują jest tak naprawdę niczym w porównaniu do wykorzystywania seksualnego. Według badań przeprowadzonych pewien czas temu, tego typu przemocy doświadczyło około 40% zakonnic w samych Stanach Zjednoczonych.

siostry2

Wyniki tych badań, to nie pierwsza tego typu publikacja, bowiem już wiele lat temu, pojawił się spis zgłoszonych przypadków zakonnic, które zaszły w ciążę z duchownymi, jednak ukrywany był on przez pewien czas. Nie jest wiadome również, czy którykolwiek z księży, którzy pojawili się na tej liście, został ukarany. Póki co, Watykan nie radzi sobie dobrze z kwestią przemocy wobec zakonnic. W większości tych przypadków nie ma również mowy o żadnej odpowiedzialności karnej.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik