w

Założyli ukrytą kamerę w domu spokojnej starości. Nie mogli uwierzyć w to co widzą…

Głównym zadaniem personelu pielęgniarskiego w domach opieki jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom starszym. Jak się okazuje, czasami w takich miejscach są ludzie zupełnie nieodpowiedzialni i nie dbający o godność innych.

Osoby starsze i chore często nie mogą się obronić i dlatego są łatwym celem. Równie często nie potrafią powiedzieć, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami domu opieki. Kiedy 89-letni Hussein Younes doznał udaru, jego ciało zostało poważnie osłabione. Mężczyzna nie potrafił o siebie zadbać i potrzebował całodobowej opieki.

kmaera1

Rodzina mężczyzny postanowiła zabrać go do domu starców, gdzie liczyła na najlepszą opiekę. 51-letni Salim, syn Husseina, zauważył siniaki i rany na ciele swojego ojca. Personel twierdził, że musiały powstać, gdy starzec upadł. Rodzina jednak nie uwierzyła w takie wyjaśnienia, dlatego 51-latek zainstalował ukrytą kamerę przy łóżku ojca.

kamera2

Kiedy zobaczył wideo, nie uwierzył w to, co zobaczył. Natychmiast złożył pozew. Rodzina nie myślała, że opieka nad osobami starszymi może być aż tak zła. Opiekunowie nie tylko krzyczeli na seniora, ale także bardzo mocno rzucali go na łóżko i wózek inwalidzki.

kamera3

Dozorcy obrazili też starszego mężczyznę i wyśmiewali jego rodzicielstwo. Ludzie, którzy popełnili te przerażające czyny, zostali ukarani. Krewni Husseina chcieli opublikować wideo, aby ostrzec innych.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik