w

Zamiast do szpitala, kobieta trafiła do więzienia. Matka piątki dzieci zmarła w celi.

To, co się stało, jest niezrozumiałe dla ludzi! Kobieta zmarła w celi z wycieńczenia po tym, jak została wysłana do więzienia zamiast do szpitala! Kilka tygodni temu, 45-letnia matka z chorobą afektywną dwubiegunową doświadczyła „epizodu psychotycznego” w Waszyngtonie. Zaatakowała swojego męża Reynaldo Rodrigueza w przypływie szału.

Mężczyzna, nie mogąc poradzić sobie z jej atakiem, zadzwonił pod numer 911 z jej domu w SeaTac w stanie Waszyngton i powiedział dyspozytorowi, że jego żona potrzebuje lekarza. Reynaldo, który nie mówi płynnie po angielsku, powiedział dyspozytorowi przez tłumacza, że ​​nie dzwoni w celu zgłoszenia przestępstwa, ale raczej prosi o pomoc medyczną dla swojej żony – Damaris Rodriguez. Pomimo tego, co powiedział dyspozytorowi, policja pojawiła się przed karetką i natychmiast interweniowała. Zamiast pomóc kobiecie lub czekać na zespół medyczny, funkcjonariusze brutalnie ją obezwładnili i zaciągnęli do samochodu.

areszt2

Mąż kobiety protestował i próbował wyjaśnić, że jego żona jest chora i potrzebuje opieki, a nie aresztowania. Damaris Rodriguez została zabrana do więzienia Singapore Corporation of Rehabilitative Enterprises (SCORE). Najpierw wciągnięto ją do celi rezerwacyjnej i pozostawiono na podłodze z workiem na głowie. Wkrótce po około 20 minutach została zabrana do celi, gdzie zaczęła chodzić w kółko. Na nagraniu widać, że kobieta cierpi, prawdopodobnie wciąż ma halucynacje i nie wie, gdzie jest. Wędruje po celi, płacze, wymiotuje i rozbiera się do naga. Materiał nie wykazuje zainteresowania służb więziennych. Ponadto kobieta praktycznie nie spała podczas czterech dni aresztu. Nie dostała nawet szklanki wody. Na filmiku kobieta desperacko próbuje pić z kranu w celi. 43-letnia matka pięciorga dzieci zmarła po czterech dniach w celi bez jedzenia, wody i pomocy medycznej. Przyczyną śmierci kobiety była kwasica ketonowa, która wynikała z braku odpowiednich wartości odżywczych w organizmie. Tkanki głodują, a organizm próbuje przekształcić tłuszcze w ciała ketonowe. Rodzina nie chciała uwierzyć w to, co się stało i złożyła pozew przeciwko więzieniu. Podczas gdy rodzina przygotowywała się do rozprawy, ich prawnik sprawdzał dokładnie nagranie z celi Damaris, podczas gdy całe zajście było monitorowane.

areszt

Placówka uważa, że ​​wszystkie procedury były przestrzegane prawidłowo, a osadzony był badany i obserwowany. Gdy doszło do zapaści, wszczęto postępowanie i rozpoczęto reanimację. Niestety więzień nie przeżył i uznano go za zmarłego w placówce. Agencja podała, że ​​śledztwo w sprawie śmierci Rodrigueza zostało przeprowadzone przez Departament Policji w Des Moines, który stwierdził, że „nie miała miejsca żadna działalność przestępcza”, która mogłaby spowodować śmierć kobiety w celi wycieńczenia. Cały pobyt kobiety został zarejestrowany przez monitoring placówki, co jest podstawą do oskarżenia władz więzienia. Pozew o tortury i naruszenie praw obywatelskich został wniesiony przeciwko NaphCare z Birmingham w Alabamie, która zapewnia opiekę medyczną placówce. Sprawa jest w toku, a rodzina tragicznie zmarłej ogłosiła, że ​​bez walki się nie poddadzą.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik