w

Zobacz, ile wiesz na temat świata wokół. W tym quizie wynik 6/10 jest osiągnięciem!

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Jaki pseudonim nosił poseł Piotr Marzec, gdy w latach 90. rozpoczął swoją karierę muzyczną?

Nicolae Ceaușescu to działacz komunistyczny i dyktator. Przez ponad 20 lat rządził…

Quiz wiedzy o latach 80 i 90 - 1

 

Jedną z ważnych kwestii, na której koncentruje się wiedza o świecie, jest poznanie i zrozumienie procesów zachodzących w przyrodzie. Wiedza o ekosystemach, klimacie, geologii, biologii i innych dziedzinach naukowych pozwala nam na lepsze zrozumienie świata naturalnego. Dzięki temu jesteśmy w stanie podejmować właściwe decyzje, które wpływają na nasze otoczenie i zdrowie.

W tym quizie nieliczni mają komplet punktów!

Teraz przychodzimy z tak bardzo świetną formą zabawy, jaką jest quiz wiedzy o świecie. Zabawa ta, poza faktem, że jest świetną opcją do sprawdzenia poziomu posiadanej wiedzy z zakresu takich tematów jak polityka światowa, historia czy fizyka, może też dać szansę na przyuczenie nowej wiedzy o tym, co jest dookoła. Pomimo sporego stopnia trudności, przy odpowiedniej dozie skupienia i logicznego myślenia niezły wynik nie powinien dla większości z Was stanowić kłopotu, choć okaże się to dopiero na koniec, kiedy zostawicie odpowiedź na wszystkie z pytań. Gotowi do zabawy? Powodzenia!

Jak emocje po teście? Uporaliście się ze wszystkimi tematami, czy któreś was pokonało? Serdecznie zachęcamy do podzielenia się wynikiem!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik