w

Żywe świnie były wykorzystywane są w testach zderzeniowych. Zwierzęta umierały w męczarniach.

Młode świnie wykorzystywane były w testach zderzeniowych w Chinach. W rezultacie zwierzęta doznały wielu obrażeń wewnętrznych i zmarły w agonii. Chińczycy w pewien sposób wyjaśniają swoją decyzję, a obrońcy praw zwierząt są przerażeni. Kim trzeba być, żeby zrobić coś takiego?

Naukowcy z Chin używali żywych świń jako manekinów w testach zderzeniowych. Informuje o tym portal DailyMail. W doświadczeniu wykorzystano piętnaście młodych świń w wieku od 70 do 80 dni. Przed rozpoczęciem eksperymentu zwierzęta nie otrzymywały ani karmy, ani wody przez 24 godziny. Podano im również środki znieczulające i uspokajające. Zwierzęta zostały później przypięte do fotelików dziecięcych, które uderzyły w ścianę z prędkością 54 km / h.

swinki1

Siedem świń zmarło natychmiast. Pozostałe miały liczne złamania, krwawienie wewnętrzne i inne obrażenia. Możliwe, że ocalałe zwierzęta zostały później poddane eutanazji. Dlaczego zdecydowano się użyć żywych zwierząt do testów? Według osób, które przeprowadzały eksperymenty, chodziło o podobieństwo do ludzkiego ciała. Chińscy naukowcy tłumaczą, że budowa anatomiczna młodych świń jest zbliżona do budowy ciała małych dzieci, dlatego zdecydowali się użyć ich w testach. Twierdzą również, że przestrzegają wytycznych Stanów Zjednoczonych dotyczących wykorzystywania zwierząt laboratoryjnych. Najwyraźniej ich badanie zostało zatwierdzone przez komisję etyczną.

Praktyka wykorzystywania świń i innych zwierząt w testach zderzeniowych zakończyła się w Stanach Zjednoczonych w latach 90. Takie eksperymenty są potępiane na całym świecie. Obrońcy praw zwierząt wielokrotnie podkreślali, że istnieją lepsze i skuteczniejsze sposoby testowania leków, kosmetyków i kwestii bezpieczeństwa. Obecnie manekiny używane w eksperymentach zderzeniowych są wyposażone w liczne czujniki i skanery, a nawet posiadają imitacje narządów lub tkanek. Dlaczego zdecydowano się przeprowadzić testy na świniach? Kiedy nie wiadomo o co chodzi, zwykle chodzi o pieniądze. Możliwe, że tym razem chęć nie tylko zaoszczędzenia czasu skłoniła chińskich naukowców do przeprowadzenia takich okrutnych testów.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik