w

10 bardzo trudnych pytań o świecie. Wynik 7/10 będzie nie lada osiągnięciem!

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Flagę którego kraju prezentujemy na zdjęciu?

Z którego serialu pochodzi ten kadr?

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 4

 

Quizy wiedzy o świecie pokrywają wiele różnych dziedzin wiedzy, takich jak historia, geografia, literatura, nauka czy sztuka. Regularne rozwiązywanie takich quizów pozwala na poszerzenie swojej wiedzy ogólnej i poznanie nowych faktów i informacji, ale także na odświeżenie tej wiedzy, którą już posiadamy – czy to wiedzy szkolnej, czy nabytej podczas doświadczania przez nas życia.

7/10 to świetny wynik w tym quizie!

Pytania, które dzisiaj dla Was przygotowaliśmy pozwolą jednoznacznie określić jak szeroka jest wiedza, którą posiadacie. Prosto nie będzie, ponieważ dotyczą one… niemal wszystkiego! Aby zdobyć jak najlepszy wynik będziesz zmuszony zabłysnąć wiedzą z takich zagadnień jak medycyna, chemia oraz sztuka, czyli krótko mówiąc znajomością otaczającego nas świata, kultury oraz znanych ogólnie tradycji. Lepiej mieć się na baczności, ponieważ poniższe pytania mogą Cię zaskoczyć i wyprowadzić w maliny! Uważasz zatem, że jesteś w stanie osiągnąć minimum 50% punktów? Zobaczmy więc jaką wiedzą dysponujesz! Powodzenia!

Jak wrażenia po skończeniu testu? Poradziliście sobie z pytaniami, czy jednak jakieś Was zaskoczyły? Punktacja Was zadowala? Zachęcamy do podzielenia się zdobytymi punktami poniżej, a także przesłania naszego testu dalej – niech wasi krewni także się sprawdzą!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik