w

Parę łatwych pytań – tylko 1 na 75 osób zdobywa maksa punktów!

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Na co pozwalał "Paszport Polsatu"?

Gdzie znajduje się Mysia Wieża w której, według legendy, umarł książę Popiel?

Test wiedzy dla osób po 50tce - 1

 

Wiedza o świecie pozwala nam również na lepsze zrozumienie społeczeństwa i ludzi, którzy je tworzą. Dzięki niej jesteśmy w stanie analizować procesy zachodzące w naszym otoczeniu, jak również rozumieć różnice między kulturami i wartościami. Wiedza o historii, geografii, polityce i innych dziedzinach pozwala nam na lepsze zrozumienie przyczyn i skutków różnych wydarzeń.

W tym quizie nieliczni mają komplet punktów!

Dziś przychodzimy do Was z ciekawą zabawą – testem, który będzie miał za zadanie zbadać poziom waszej wiedzy ogólnej z zakresu chemii, kinematografii czy nawet ekonomii. Spokojnie, nie zamierzamy wymagać żadnej wiedzy specjalistycznej, a jedynie faktów bądź ogólników o tym, co każdy z nas musi znać. Miejcie na uwadze, że w tej zabawie nie chodzi tylko o pokonanie innych, ale przede wszystkim o pozytywną zabawę – więc jeśli nie potraficie udzielić odpowiedzi na każde z pytań, to wcale nie problem – przecież możecie przetestować swoją wiedzę drugi raz. Życzymy więc wszystkim powodzenia!

Jak wrażenia po rozwiązaniu quizu? Daliście radę z pytaniami, czy tym razem któreś z nich Was przerosły? Punktacja Was satysfakcjonuje?

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik