w

Kilka pytań, które sprawdzą Twoją wiedzę lepiej niż jakiekolwiek studia!

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Wiedza ogólna jest bez wątpienia ważna dla naszej kultury i historii. Dzięki niej możemy lepiej zrozumieć korzenie naszej cywilizacji, kultury i tradycji. Poznanie historii, literatury i sztuki umożliwia nam na lepsze zrozumienie naszego dziedzictwa kulturowego i tożsamości, a także świata, który aktualnie nas otacza, jak i wszelkich procesów zachodzących w nim każdego dnia.

Czy odpowiesz bezbłędnie na te pytania?

W dniu dzisiejszym przychodzimy do Was z ciekawą inicjatywą – quizem, który ma za zadanie ocenić poziom waszej wiedzy o świecie z zakresu sportu, historii, literatury oraz matematyki. Nie martwcie się, nie będziemy wymagać głębokiej wiedzy specjalistycznej, a jedynie danych bądź wiadomości o tym, co każdy z was musi mieć w głowie. Pamiętajcie, że w tej zabawie nie chodzi tylko o zwycięstwo, ale przede wszystkim o dobrą zabawę – więc jeśli nie dacie rady udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania, to żaden problem – zawsze możecie spróbować swoich sił po raz kolejny. Życzymy zatem wszystkim powodzenia!

Statua Wolności to dar dla narodu amerykańskiego od narodu:

Kto w mitologii nordyckiej zabierał poległych wojowników do Walhalli?

Co wynalazł Ludwik Pasteur?

Bohaterem której książki jest Mowgli?

Kto nie należał do przyjaciół Kubusia Puchatka?

Kilka prostych pytań! cz4

 

I jak po ukończeniu? Zagadnienia były proste, czy może jednak nie udało Wam się na wszystkie odpowiedzieć prawidłowo? Pochwalcie się w komentarzu!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik