w

Kilka trudnych pytań o otaczającej nas kulturze i świecie!

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Kultura popularna, a więc film, muzyka, literatura, czy moda to nieodłączny element naszego życia. Warto być z nią na bieżąco, gdyż współczesna popkultura to coś, bez czego nasze życie byłoby dość nijakie. Szeroka wiedza na ten temat może z kolei sprawić, że będziemy przez inne osoby odbierani jako ktoś modny, żyjący zgodnie z obecnymi trendami.

Czy odpowiesz bezbłędnie na te pytania?

Dziś przychodzimy do Was z jakże popularną formą zabawy, jaką jest quiz wiedzy. Zabawa ta, poza tym, że jest świetną opcją do sprawdzeni poziomu naszej wiedzy na temat popkultury, może także dać okazję na poznanie nowych artystów, trendów czy też zjawisk występujących w świecie, który nas otacza. Mimo znacznego poziomu trudności, przy odrobinie skupienia i logicznego myślenia dobry wynik nie powinien dla większości z Was stanowić wyzwania, choć okaże się to dopiero na koniec, kiedy udzielicie już odpowiedzi na wszystkie z pytań. Gotowi do zabawy? Powodzenia!

Które ciało ma najmniejszą gęstość?

Najtwardszym minerałem, którego nie można zarysować żadnym narzędziem jest:

Jak nazywa się wulkan, którego erupcja zniszczyła Pompeje?

Siedmiogród to kraina historyczna położona:

Rusałka admirał to gatunek:

Kilka prostych pytań! cz2

 

Chyba nie było tak źle, prawda? Czy może jednak któreś pytania okazały się dla Was nie do przejścia? Pochwalcie się swoimi wynikami w komentarzu!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik